ویاگرا چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ویاگرا چیست و چه کاربردهایی دارد؟

سه شنبه 19 مهر 1401 1 نظر

ماده اصلی ویاگرا سیلدنافیل است. علاوه بر اینکه با نام تجاری ویاگرا به فروش می رسد، به شکل عمومی نیز عرضه می شود. در اینجا شباهت ها و تفاوت های ویاگرا و سیلدنافیل را بررسی می کنیم.

 

 

مواد تشکیل دهنده ویاگرا

سیلدنافیل، ماده فعال ویاگرا، یک داروی مارک دار است. با این حال، سیلدنافیل نیز به عنوان یک داروی ژنریک(داروی جنسی عمومی) ارائه می شود.

 

 

یک داروی عمومی جنسی یک کپی مشابه از ماده فعال موجود در یک دارو با نام تجاری است. تصور می شود که داروی عمومی به اندازه دارو با نام تجاری ایمن و کارآمد باشند. داروهای عمومی جنسی معمولاً قیمت کمتری نسبت به داروهای با نام تجاری دارند.

 

 

مردان بالای 18 سال ممکن است از ویاگرا برای درمان اختلال نعوظ (ED) استفاده کنند. به شکل قرص خوراکی موجود است. اشکال موجود ویاگرا عبارتند از:

 

 

ویاگرا 50 میلی گرم و 100 میلی گرم

مشابه ویاگرا، نسخه های خاصی از سیلدنافیل برای درمان اختلال نعوظ در مردان 18 سال و بالاتر مجاز است. برای این منظور قرص سیلدنافیل 25، 50 و 100 میلی گرم قابل قبول است.

 

 

علاوه بر این، قرص های 20 میلی گرمی سیلدنافیل نیز موجود است. سیلدنافیل علاوه بر تزریق داخل وریدی، به عنوان یک سوسپانسیون مایع نیز ارائه می شود که ممکن است بلعیده شود. این فرمول‌های دوز سیلدنافیل معادل دارو با نام تجاری Revatio هستند. اما آنها برخلاف ویاگرا برای درمان اختلال نعوظ استفاده نمی شوند.

 

 

این دوزهای سیلدنافیل، مانند Revatio، برای مدیریت فشار خون شریانی ریوی (PAH) استفاده می شود. هنگامی که شما مبتلا به PAH هستید، سرخرگی که قلب و ریه های شما را به هم متصل می کند دارای فشار خون بیش از حد است.

 

 

فواید قرص ویاگرا

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) داروهای ژنریک را به اندازه داروهای با نام تجاری ایمن و کارآمد می داند. این بدان معناست که وقتی با دوزهای مشابه ویاگرا مصرف شود، سیلدنافیل عمومی به همان اندازه در درمان اختلال نعوظ موثر است. علاوه بر این، نشان می دهد که سیلدنافیل و ویاگرا هر دو ممکن است اثرات منفی مشابهی داشته باشند.

 

 

قیمت ویاگرا در داروخانه

سیلدنافیل یک نسخه عمومی از ویاگرا است، در حالی که ویاگرا یک داروی با نام تجاری است. داروهای ژنریک اغلب ارزان تر از داروهای مارک دار هستند.

 

 

در کشورمان، بسته 4 عددی ویاگرا در داروخانه ها حدود 90 هزار تومان است.

 

 

لویترا در مقابل ویاگرا

Levitra همچنین برای مقاصدی قابل مقایسه با مواردی که سیالیس (Cialis) برای آنها استفاده می شود (همانطور که در بالا ذکر شد) تجویز می شود. در اینجا شباهت ها و تفاوت های ویاگرا و لویترا را بررسی می کنیم.

 

 

ترکیبات واردنافیل، یکی از اجزای لویترا است، در حالی که سیلدنافیل یکی از مواد تشکیل دهنده ویاگرا است. مهارکننده های فسفودی استراز نوع 5 (PDE5) خانواده ای از داروها هستند که هم شامل ویاگرا و هم لویترا می شوند. (یک دسته از داروها یا مجموعه ای از داروها با مکانیسم های اثر مشابه هستند.)

 

 

ویاگرا چگونه استفاده می شود؟

برای درمان اختلال نعوظ (ED) در مردان 18 سال و بالاتر، هم ویاگرا و هم لویترا تاییدیه دریافت کرده اند. این داروها به شما کمک می کنند تا زمانی که از نظر جنسی تحریک شده اید نعوظ داشته باشید و نعوظ را حفظ کنید، که به درمان اختلال نعوظ کمک می کند. اما اگر برانگیخته نباشید یعنی از لحاظ جنسی تحریک نشده باشید، داروها عمل نخواهند کرد.

 

 

دوز تجویزی ویاگرا

ویاگرا و لویترا هر دو به شکل قرص خوراکی در دسترس هستند.

 

 

شما باید یک دوز ویاگرا را بین 30 دقیقه تا 4 ساعت قبل از فعالیت جنسی خود مصرف کنید. شما باید یک دوز لویترا را تقریباً یک ساعت قبل از انجام فعالیت جنسی مصرف کنید. تا 4 ساعت پس از مصرف این داروها ممکن است به شما در ایجاد نعوظ کمک کنند. با این حال، هیچ یک از داروها نباید بیش از یک بار در روز استفاده شوند.

 

 

عوارض و خطرات ویاگرا

همان نوع دارو در ویاگرا و لویترا موجود است. در نتیجه، برخی از داروها ممکن است عوارض جانبی کاملاً مشابه داشته باشند. نمونه هایی از این اثرات نامطلوب در زیر نشان داده شده است.

 

 

اثرات منفی جزئی ویاگرا

این لیست ها شامل 10 مورد از شایع ترین عوارض جانبی جزئی است که ممکن است هنگام استفاده از ویاگرا، لویترا یا هر دو دارو (در صورت مصرف جداگانه) رخ دهد.

 

 

ویاگرا ممکن است عوارض جانبی زیر را ایجاد کند: بثورات، درد عضلانی، و مشکلات بینایی متوسط و گذرا، مانند رنگ آبی در بینایی، تاری دید، یا حساسیت به نور.

 

 

احتمالاً با لویترا نیز رخ می دهد.

 

 • سینوزیت (التهاب در سینوس های شما)
 • تب، لرز، و سایر علائم شبه آنفولانزا، و همچنین دردهای بدن

 

 

احتمالاً برای ویاگرا و لویترا هم صادق است:

 • سردرد/سوء هاضمه
 • انسداد بینی (گرفتگی بینی)
 • کمر درد، بی نظمی و حالت تهوع

 

 

اثرات مخرب ویاگرا

نمونه هایی از عوارض جانبی شدیدی که ممکن است هنگام مصرف ویاگرا یا لویترا رخ دهد در لیست زیر ارائه شده است.

 • پاسخ آلرژیک

 

 • پریاپیسم (نعوظ طولانی مدت و گاهی دردناک)

 

 • عصب بینایی شما توسط بیماری چشمی که به عنوان نوروپاتی ایسکمیک بینایی قدامی غیر شریانی (NAION) شناخته می شود، آسیب می بیند.

 

 • از دست دادن ناگهانی شنوایی

 

 • اگر برخی از نسخه های اضافی همراه با داروها استفاده شود، ممکن است فشار خون پایین بیاورد.

 

 • حملات قلبی، ضربان قلب نامنظم و سکته مغزی همگی مسائل قلبی عروقی هستند که بیشتر افراد مبتلا به بیماری قلبی را تحت تاثیر قرار می دهند.

 

 

اثربخشی ویاگرا

اختلال نعوظ تنها شرایطی است که ویاگرا و لویترا برای آن تجویز می شوند.

 

 

چندین بررسی بالینی و بررسی تحقیقات به طور مستقیم استفاده از ویاگرا و لویترا را در درمان اختلال نعوظ مقایسه کرده اند. انجمن اورولوژی آمریکا معتقد است ویاگرا و لویترا بر اساس داده های تحقیقاتی در کمک به مردان برای داشتن و حفظ نعوظ به همان اندازه موثر هستند.

 

 

 

نحوه عملکرد ویاگرا

مردان مبتلا به اختلال نعوظ (ED) ممکن است از ویاگرا استفاده کنند. شما با اختلال نعوظ مبارزه می کنید تا نعوظی پایدار داشته باشید و آن را حفظ کنید.

 

 

چه چیزی باعث ایجاد نعوظ می شود؟

مغز شما در هنگام تحریک جنسی با آلت تناسلی شما ارتباط برقرار می کند، چه از طریق تخیلات جنسی یا تماس فیزیکی. آلت تناسلی شما مواد شیمیایی خاصی را در نتیجه این سیگنال ها آزاد می کند.

 

 

رگ های خونی خاصی در آلت تناسلی شما توسط یکی از این مواد به نام GMP حلقوی شُل و گشادتر می شوند. عضلات اطراف جسم غاری، بافت نعوظ در آلت تناسلی شما، به همین ترتیب توسط GMP حلقوی شُل می شوند. این کار خون را قادر می‌سازد تا وارد جسم غاری(یا بافت اسفنجی) شود که آلت تناسلی شما را سفت و بلند می‌کند.

 

 

در اختلال نعوظ چه اتفاقی می افتد؟

اگر مشکلات خاصی دارید که با ظرفیت بدن شما برای ایجاد نعوظ تداخل می کند، ممکن است اختلال نعوظ ایجاد شود. این بیماری ممکن است به دلیل مشکلاتی در نحوه ارسال سیگنال توسط مغز شما ایجاد شود. اختلال نعوظ ممکن است به دلیل مشکلات مربوط به خون رسانی به آلت تناسلی نیز ایجاد شود.

 

 

ویاگرا چه اثراتی بر اختلال نعوظ دارد؟

ویاگرا با کمک به حفظ نعوظ در درمان اختلال نعوظ عمل می کند. این دارو با افزایش جریان خون به آلت تناسلی شما در هنگام تحریک جنسی این کار را انجام می دهد.

 

 

نمونه ای از مهارکننده های فسفودی استراز نوع 5 (PDE5) ویاگرا است. این دارو با جلوگیری از فعالیت آنزیمی به نام PDE5 عمل می کند. (آنزیم پروتئینی است که به وقوع فرآیندهای شیمیایی در بدن شما کمک می کند.)

 

 

نعوظ اغلب زمانی از بین می رود که PDE5 GMP حلقوی آلت تناسلی شما را از بین می برد. با این حال، از آنجایی که ویاگرا PDE5 را مهار می‌کند، GMP حلقوی می‌تواند برای مدت طولانی‌تری نسبت به حالت معمول به عملکرد خود ادامه دهد. این حرکت جریان خون را به آلت تناسلی شما افزایش می دهد و به دستیابی و حفظ نعوظ کمک می کند.

 

 

آیا ویاگرا باعث ایجاد میل جنسی در مردان می شود؟

خیر، استفاده از ویاگرا شما را برانگیخته نمی‌کند و میل جنسی شما را تحریک نمی کند. اما برخی از مردان متوجه می شوند که اگر ویاگرا به آنها در رفع اختلال نعوظ کمک کند، اعتماد به نفس جنسی آنها را نیز افزایش می دهد و این می تواند باعث افزایش میل جنسی شود.

 

 

چگونه می توانیم بفهمیم که آیا ویاگرا کار می کند یا نه؟

این امکان وجود دارد که ویاگرا برای شما کار نکند یا هر بار که آن را مصرف می کنید اثری نداشته باشد.

 

اگر در عرض 30 دقیقه تا 2 ساعت پس از مصرف، از نظر جنسی برانگیخته شدید، ویاگرا باید به شما کمک کند نعوظ را بدست آورید یا حفظ کنید. با این حال، اگر تا 4 ساعت پس از مصرف قرص نعوظ نداشته باشید، ویاگرا این بار برای شما کارساز نبوده است.

 

 

اگر برای شما موثر واقع نشد، تا حداقل 24 ساعت نگذشته، از دوز دیگری از دارو استفاده نکنید. و اگر فکر می کنید ویاگرا برای درمان اختلال نعوظ شما کار نمی کند، به پزشک خود مراجعه کنید. آنها می توانند به شما توصیه کنند که داروی اختلال نعوظ دیگری را امتحان کنید.

 

 

چه کار کنیم که ویاگرا درست کار کند؟

بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که ویاگرا فقط در صورتی کار می کند که قبلاً از نظر جنسی تحریک شده باشید. برانگیختگی ممکن است از طریق پیش نوازی، خودارضایی، تخیلات جنسی یا دیدن تصاویر جنسی رخ دهد.

 

 

با این حال، اگر احساس نگرانی، اضطراب، غمگینی یا استرس دارید، بدن شما ممکن است واکنش خوبی به تحریک جنسی نشان ندهد. در این وضعیت، تلاش کنید تا آرام شوید. علاوه بر این، ترجیحاً از مصرف زیاد الکل خودداری شود. این به این دلیل است که مصرف بیش از حد الکل می تواند نعوظ را برای شما چالش برانگیزتر کند.

 

 

آیا ویاگرا خون را رقیق می کند؟

ویاگرا خون را رقیق نمی کند. در عوض، یکی از اعضای گروه دارویی شناخته شده به عنوان مهارکننده های فسفودی استراز نوع 5 (PDE5) است (مجموعه ای از داروها که عملکرد مشابهی دارند) روش کار ویاگرا این است که از انجام آنزیم بدن شما جلوگیری می کند.

 

 

از زمانی که این دارو برای اولین بار به بازار عرضه شد، چند گزارش از خونریزی در مصرف کنندگان ویاگرا گزارش شده است. با این حال، هیچ مدرکی وجود ندارد که این مشکلات خونریزی توسط ویاگرا ایجاد شده باشد.

 

 

مشخص نیست که آیا استفاده از ویاگرا در هنگام داشتن مشکل خونریزی بی خطر است یا خیر. در صورت داشتن هرگونه مشکل خونریزی، از پزشک خود بپرسید که آیا ویاگرا برای شما بی خطر است یا خیر.

 

 

 

طریقه مصرف قرص ویاگرا چگونه است؟

عوارض قرص ویاگرا چیست؟

آیا خانم ها می توانند قرص ویاگرا مصرف کنند؟

اپیمدیوم یک ویاگرای طبیعی

 

 

دسترسی سریع به مطالب وبلاگ

 

 

کانال زناشویی موفق(کلیک کنید)

کانال روبیکا ما(کلیک کنید)

 

 

مقالات مرتبط: (2)

لطفا نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
کد امنیتی
Whatsapp
به کمک نیاز دارید؟
حیدری
مشاوره