طریقه مصرف قرص سیلدنافیل چگونه است؟

طریقه مصرف قرص سیلدنافیل چگونه است؟

پنجشنبه 21 مهر 1401 0 نظر

دوز ایده آل مصرف سیلدنافیل چیست؟

توصیه های رایج برای درمان اختلال نعوظ نیاز به مصرف 50 میلی گرم تقریباً یک ساعت قبل از انجام فعالیت جنسی دارد. بسته به شدت اختلال نعوظ شما و میزان پاسخ شما به سیلدنافیل، ممکن است دوز شما به 25 میلی گرم کاهش یابد یا تا 100 میلی گرم افزایش یابد.

 

 

سیلدنافیل به صورت قرص 20 میلی گرمی در چندین فرمول موجود است. گاهی اوقات از این دوز خارج از برچسب برای درمان اختلال نعوظ استفاده می شود. با این حال، در ابتدا برای درمان فشار خون شریانی ریوی (PAH) ایجاد شد.

 

 

به همین دلیل، دوز "بهینه" سیلدنافیل به طور یکنواخت وجود ندارد. اگر اختلال نعوظ شما جزئی است، ممکن است متوجه شوید که مقدار کمی دوز برای کاهش علائم شما کافی است و به شما اجازه می دهد بدون خجالت وارد فعالیت جنسی شوید.

 

 

اگر اختلال نعوظ شما شدید یا طولانی مدت باشد، پزشک ممکن است دوز بیشتری از سیلدنافیل را تجویز کند.

 

 

در اینجا لیست کاملی از متداول ترین دوزهای سیلدنافیل، همراه با جزئیاتی در مورد انتظارات از هر کدام آورده شده است.

 

 

قرص 50 میلی گرمی سیلدنافیل

یک درمان رایج برای اختلال نعوظ مصرف 50 میلی گرم سیلدنافیل است. در صورتی که در حین رابطه جنسی در برقراری یا حفظ نعوظ مشکل دارید، پزشک ممکن است شروع درمان با سیلدنافیل را در این دوز در نظر بگیرد.

 

 

اکثر مردان ناتوانی که 50 میلی گرم سیلدنافیل مصرف می کنند، نعوظ و عملکرد جنسی شان بهبود می یابد.

 

 

دو کارآزمایی که اثرات 50 میلی‌گرم سیلدنافیل را بر روی مردان مبتلا به اختلال نعوظ بررسی شده به شرح زیر است:

 

 

71 درصد از مردان مورد مطالعه که این دوز سیلدنافیل را مصرف کردند در عرض 30 دقیقه نعوظ را تجربه کردند.

 

82 درصد از مردان بعد از 45 دقیقه نعوظ داشتند.

 

 

میانگین مدت زمان نعوظ مردان پس از مصرف قرص سیلدنافیل 19.5 دقیقه بود، در حالی که در گروه دارونما 0 دقیقه طول کشید.

 

 

قرص 100 میلی گرمی سیلدنافیل

بالاترین دوز موثر ویاگرا برای اختلال نعوظ 100 میلی گرم است. اگر اختلال نعوظ شدید و طولانی مدت دارید که با دوزهای کمتر سیلدنافیل بهبود نمی یابد، پزشک ممکن است این دوز بالاتر را تجویز کند.

 

 

قرص 20 الی 25 میلی گرمی سیلدنافیل

دوز 25 میلی گرمی سیلدنافیل در انتهای طیف پایین قرار دارد. اگر اختلال نعوظ شما شدید نیست، یا اگر واکنش‌های منفی به سیلدنافیل در دوزهای بیشتر دارید، پزشک ممکن است این دوز پایین‌تر را تجویز کند.

 

 

سیلدنافیل به صورت قرص های 20 میلی گرمی در اَشکال مختلف موجود است. اینها اغلب داروهای مبتنی بر سیلدنافیل هستند مانند Revatio®، نسخه مارکدار سیلدنافیل که برای درمان فشار خون شریانی ریوی (PAH) استفاده می شود.

 

 

عوارض سیلدنافیل سیترات چیست؟

میگرن، سرخ شدن، درد یا ناراحتی در قسمت فوقانی شکم، تغییر بینایی، ناراحتی ستون فقرات، انقباض عضلات، بی حالی، سرگیجه و کهیر شایع ترین عوارض جانبی گزارش شده در بیمارانی هستند که از ویاگرا استفاده می کنند.

 

 

آیا زنان می توانند سیلدنافیل مصرف کنند؟

سیلدنافیل می تواند برای درمان فشار خون شریانی ریوی در زنان استفاده شود. برای زنانی که مشکلات جنسی دارند، سیلدنافیل مفید نبوده است.

 

 

مقدار مصرف قرص سیلدنافیل

شما نباید سیلدنافیل را بیش از آنچه پزشکتان تجویز کرده است مصرف کنید. علاوه بر این، سیلدنافیل نباید بیش از یک بار در روز استفاده شود. دوز اولیه تجویز شده توسط پزشک احتمالاً 50 میلی گرم خواهد بود تا ببیند چقدر خوب عمل می کند. پزشک ممکن است دوز مصرفی شما را تا 100 میلی گرم در صورت عدم وجود عوارض جانبی یا تا 25 میلی گرم تنظیم کند.

 

 

ویاگرا باید 40 دقیقه و حداکثر 3 الی 4 ساعت قبل از مقاربت مصرف شود. اگر سیلدنافیل این کار را انجام نداد، به پزشک خود در مورد سایر گزینه های درمانی بگویید. اگر اولین دوز سیلدنافیل موثر نبود، دیگر مصرف نکنید.

 

 

تأثیر سیلدنافیل ممکن است افزایش یابد اگر حداقل 30 دقیقه پس از مصرف آن صبر کنید و قبل از انجام فعالیت جنسی وارد شوید. با این حال، اگر به شما در داشتن فعالیت جنسی کمکی نمی‌کند، پزشک ممکن است افزایش دوز یا تغییر دارو را به شما توصیه کند.

 

 

آیا سیلدنافیل برای بدنسازی موثر است؟

بله، برای بدنسازی کار می کند، در واقع ورزشکاران انواع مختلفی از آن برای تقویت عملکرد خود استفاده می کنند، به ویژه بدنسازان. از سال 2010، این در دنیای ورزش قابل قبول است. با این حال، قانونی بودن سیلدنافیل نامشخص است. اگر این اتفاق بیفتد، این دارو دارای وضعیت قانونی مشابه استروئیدهای آنابولیک خواهد بود، به این معنی که نمی توان از آن در بدنسازی استفاده کرد.

 

 

مناسب ترین لحظه برای مصرف سیلدنافیل

سیلدنافیل را می توان از 3 ساعت و یا 40 دقیقه قبل از مقاربت استفاده کرد. با این حال، این دارو اگر ظرف یک ساعت پس از درگیر شدن در فعالیت جنسی مصرف شود، بهترین اثر را دارد.

 

 

آیا بدن در مقابل سیلدنافیل مقاوم می شود؟

بسیاری از مردانی که به طور مرتب از سیلدنافیل استفاده می کنند نگران هستند که بدنشان نسبت به دارو مقاومت نشان دهد و به آن پاسخ ندهد. خبر خوب برای اکثر مردان این است که سیلدنافیل زمانی که دقیقاً طبق تجویز مصرف می شود، هنوز هم کار می کند.

 

 

اگر طبق تجویز مصرف شود، سیلدنافیل اثر خود را در طول زمان حفظ می کند در حالی که بسیاری از داروهای دیگر اثر خود را از دست می دهند و به دوزهای بالاتر نیاز دارند. این بدان معناست که کمترین دوز موثر را بیش از یک بار در 24 ساعت مصرف کنید، اغلب با یک قرص 25، 50 یا 100 میلی گرم.

 

 

بعید است که بدن یک مرد نسبت به سیلدنافیل مقاوم شود.

 

 

آیا سیلدنافیل بر فشار خون تأثیر می گذارد؟

سیلدنافیل، حتی زمانی که با سایر داروهای کاهنده فشار خون ترکیب می شود، باعث کاهش اندک فشار خون می شود و هنگامی که به صورت یک دوز برای اختلال نعوظ تجویز می شود، اطمینان و ایمنی ایجاد می کند.

 

 

آیا می توان از سیلدنافیل برای کاهش فشار خون استفاده کرد؟

مردان و زنان می توانند از سیلدنافیل برای مقابله با علائم و نشانه های PAH استفاده کنند. فشار خون بالا از این نوع بین سیستم قلبی و ریوی ایجاد می شود. فشار خون ریوی باعث می شود که قلب نتواند خون کافی را در سیستم ریوی جذب کند. سیلدنافیل با تعامل با پروتئین PDE5 در سیستم ریوی، رگ های خونی را باز می کند. این جریان خون را به ریه ها افزایش می دهد و بار قلب را سبک می کند.

 

 

اگر از سیلدنافیل همراه با الکل استفاده کنیم چه اتفاقی می افتد؟

سرگیجه و غش از عوارض جانبی احتمالی ترکیب سیلدنافیل با الکل هستند زیرا هر دو ماده باعث کاهش فشار خون می شوند. نکته مهم این است که نوشیدن الکل مشکل ناتوانی جنسی را تشدید می کند. در حالی که الکل ممکن است به غلبه بر مهارها کمک کند، اما اثرات سیلدنافیل را نیز خنثی می کند.

 

 

سیلدنافیل چیست و چه کاربردهایی دارد؟

عوارض قرص سیلدنافیل چیست؟

 

دسترسی سریع به مطالب وبلاگ

مقالات مرتبط: (2)

لطفا نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
کد امنیتی
Whatsapp
به کمک نیاز دارید؟
حیدری
مشاوره