آیا خانم ها می توانند قرص ویاگرا مصرف کنند؟

آیا خانم ها می توانند قرص ویاگرا مصرف کنند؟

سه شنبه 19 مهر 1401 0 نظر

ویاگرا برای درمان اختلال نعوظ در مردان تایید شده است. ممکن است کنجکاو باشید که آیا ویاگرا می تواند برای زنان نیز استفاده شود. همچنین ممکن است کنجکاو باشید که آیا دارویی مشابه ویاگرا وجود دارد که می تواند به شما در رفع اختلال عملکرد جنسی کمک کند. در زیر به این سوالات پاسخ داده شده است.

 

 

آیا خانم ها می توانند قرص ویاگرا مصرف کنند؟

ویاگرا برای زنان تایید نشده است. شواهد کافی برای اثبات اثربخشی ویاگرا در درمان مشکلات جنسی زنان وجود ندارد. مطالعات نشان داده است که تحقیقات فعلی در مورد اثرات ویاگرا بر زنان متناقض است. یافته‌های مروری بر زنان مبتلا به اختلال برانگیختگی جنسی زنان در زیر آمده است:

 

 

یک مطالعه نشان داد که ویاگرا به زنانی داده می‌شود که یائسه شده‌اند. این دارو توانست برانگیختگی، مایع واژن و ارگاسم را در این زنان بهبود بخشد.

 

 

همچنین در مطالعه دیگری ویاگرا به زنان یائسه و غیر یائسه داده شد. این دارو هیچ اثر مثبتی روی این زنان نداشت. ویاگرا با مسدود کردن PDE5 (ماده ای شیمیایی که جریان خون را مسدود می کند) جریان خون به آلت تناسلی مردان را افزایش می دهد. این ماده شیمیایی در واژن و کلیتوریس زنان نیز یافت می شود.

 

 

در تئوری، ویاگرا می تواند جریان خون را در اندام تناسلی زنی که آن را مصرف می کند، افزایش دهد. با این حال، در واقعیت، PDE5 در آلت تناسلی زنان کمتر از آلت تناسلی مردان است. این می تواند توضیح دهد که چرا ویاگرا در زنان کمتر از مردان مؤثر است. به یاد داشته باشید که بسیاری از زنان به دلیل میل جنسی و برانگیختگی کم دچار مشکلات جنسی می شوند. بعید است که این مسائل توسط ویاگرا برطرف شود.

 

 

آیا قرص ویاگرای زنانه وجود دارد؟

اگرچه ویاگرا برای استفاده زنان تایید نشده است، اما Addyi تایید شده است. آدی گاهی اوقات "ویاگرای زنانه" نامیده می شود اما مانند ویاگرا عمل نمی کند. ما در زیر شرایطی را که Addyi برای آنها تأیید شده است و نحوه عملکرد آن شرح خواهیم داد. اگر در مورد Addyi سوالی دارید با پزشک خود صحبت کنید.

 

 

Addyi چیست؟

Addyi، یک داروی تجویزی با نام تجاری تایید شده برای درمان اختلال میل جنسی کم‌فعال (HDSS)، در دسترس است. این دارو برای زنانی که هنوز یائسه نشده اند تجویز می شود. Addyi دارویی به نام فلیبانسرین است. ما نمی دانیم که Addyi چگونه با HDSS رفتار می کند.

 

 

HDSS چیست؟ آدی چگونه با آن رفتار می کند؟

HDSS به این معنی است که شما سطح پایینی از میل جنسی دارید. این می تواند بسیار دردسرساز باشد. دلایل جسمی و روانی زیادی برای این وضعیت وجود دارد. برخلاف ویاگرا که جریان خون را در اندام تناسلی مردان افزایش می دهد و آدی نه، جریان خون را در اندام تناسلی زنان بهبود نمی بخشد. Addyi در عوض بر برخی از انتقال دهنده های عصبی درگیر در میل جنسی و برانگیختگی تأثیر می گذارد. (انتقال دهنده های عصبی، مواد شیمیایی موجود در مغز، مواد شیمیایی هستند. Addyi بر دوپامین، سروتونین و نورآدرنالین تأثیر می گذارد. مشخص نیست که Addyi چگونه بر عملکرد جنسی تأثیر می گذارد.

 

Addyi چگونه اجرا می کند؟

Addyi ممکن است بتواند میل جنسی را در زنان مبتلا به HDSS افزایش دهد. با این حال، اثربخشی این دارو نشان داده نشده است. در کارآزمایی‌های بالینی، درمان Adyi با دارونما (بدون داروی فعال) مقایسه شد. زنانی که Addyi دریافت کردند نسبت به زنانی که دارونما دریافت کردند، نمره HDSS کمتری داشتند. این فقط 10٪ بیشتر از زنانی بود که Addyi مصرف کردند. Addyi ممکن است 8 هفته طول بکشد تا درمان HDSS را شروع کنید.

 

 

 

همون چیزی که دنبال بودی! - رفع تیرگی ناحیه تناسلی و زیباتر شدن آن - کلیک کنید

 

 

 

مقالات مرتبط: (4)

لطفا نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
کد امنیتی
Whatsapp
به کمک نیاز دارید؟
حیدری
مشاوره