طریقه مصرف قرص ویاگرا چگونه است؟

طریقه مصرف قرص ویاگرا چگونه است؟

سه شنبه 19 مهر 1401 0 نظر

ویاگرا چگونه کار می کند؟ چگونه باید برای اولین بار آن را مصرف کنم؟ چقدر باید مصرف کنم؟ چه زمانی باید انتظار داشته باشم که اثر ویاگرا را احساس کنم؟

 

 

یکی از محبوب‌ترین درمان‌ها برای اختلال نعوظ، ویاگرا است، اما در مورد قرص آبی ریز برای استفاده درست، بهره‌مندی از مزایای آن و جلوگیری از عوارض جانبی، چیزهای بیشتری وجود دارد. بیایید نحوه استفاده از ویاگرا را برای بهترین نتایج بررسی کنیم.

 

 

اختلال نعوظ با ویاگرا چگونه درمان می شود؟

هنگامی که فردی دارای اختلال نعوظ (ED) است، قادر به دستیابی و حفظ نعوظ در طول فعالیت جنسی نیست. در اکثر مواقع، اختلال نعوظ توسط ترکیبی از شرایط سلامت روانی و جسمی ایجاد می شود که بر مغز، هورمون ها، عضلات، رگ های خونی و اعصاب تأثیر می گذارد. موارد زیر برخی از معمول ترین علل اختلال نعوظ هستند:

 

 • مشکلات رابطه و استرس
 • اضطراب / افسردگی
 • دیابت چاقی
 • تری گلیسیرید بالا
 • فشار خون بالا
 • هیپوگنادیسم (سطح پایین تستوسترون)

 

 

مزایای قرص ویاگرا

ویاگرا جریان خون را در آلت تناسلی افزایش می دهد و به مردان در دستیابی و حفظ نعوظ کمک می کند. این یک دسته از داروهای شناخته شده به عنوان مهارکننده های فسفودی استراز PDE5 است که رگ های خونی را شل می کند و به عنوان گشاد کننده عروق عمل می کند.

 

 

ویاگرا ممکن است در کوتاه مدت کمک کند و در صورت تجویز پزشک، مصرف روزانه آن بی خطر است، اما نمی تواند اختلال نعوظ را به طور دائم درمان کند. اکثر مردان می توانند نعوظ را پس از مصرف ویاگرا به مدت دو تا سه ساعت قبل از شروع محو شدن اثرات حفظ کنند. ویاگرا نیاز به نسخه پزشک دارد و بدون نسخه فروخته نمی شود.

 

 

دستورالعمل دوز ویاگرا برای اولین بار

چند بار اول که از داروهای اختلال نعوظ استفاده می کنید، ممکن است کمی دلهره آور باشند. ممکن است مطمئن نباشید که چه چیزی قرار است اتفاق بیفتد. برای به دست آوردن بهترین نتایج، مهم است که یاد بگیرید چگونه ویاگرا را به درستی مصرف کنید. ویاگرا در صورت مصرف بیش از حد، ناکافی یا در شرایط نامناسب ممکن است اثرات منفی داشته باشد یا به طور کامل کار خود را متوقف کند.

 

 

اگرچه بسیاری از مردان ویاگرا را موثر می دانند، اما همه این کار را نمی کنند. قبل از مصرف باید با پزشک خود مشورت کنید. در صورت داشتن هر یک از شرایط پزشکی زیر، لازم است در مورد مناسب بودن ویاگرا با پزشک خود صحبت کنید:

 

 • پایین بودن فشار خون
 • فشار خون بالا
 • بیماری قلب و عروقی
 • آریتمی قلبی
 • سکته قلبی
 • سکته مغزی

 

 

قبل از استفاده از ویاگرا برای اولین بار، اگر پزشک به شما اجازه دهد و نسخه ای بنویسد، باید چند نکته را در نظر بگیرید.

 

1. زمان بندی بسیار مهم است

ویاگرا باید بین 30 دقیقه تا 4 ساعت قبل از فعالیت جنسی به صورت خوراکی مصرف شود، اگرچه یک ساعت قبل از آن بهترین کار است.

 

 

پس از اینکه برای اولین بار آن را امتحان کردید و درک بهتری از نحوه عملکرد آن داشتید، استفاده بیشتر از ویاگرا ساده تر خواهد بود. ممکن است برای برخی افراد لازم باشد که آن را یک ساعت قبل از شروع فعالیت جنسی مصرف کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است متوجه شوند که نزدیک به دو یا سه ساعت طول می کشد تا برای آنها شروع به کار کند.

 

 

2. مقدار توصیه شده را مصرف کنید

50 میلی گرم دوز معمول است که ممکن است با یا بدون غذا مصرف شود. برخی از متخصصان پزشکی توصیه می کنند که ویاگرا را با معده خالی مصرف کنید نه فقط بعد از یک وعده غذایی پرچرب. با این حال، مطالعات دیگر ارتباطی بین مصرف ویاگرا همراه با وعده های غذایی و کاهش اثربخشی دارو کشف نکرده اند. اگر به طور مداوم از ویاگرا استفاده می کنید، می تواند ایده خوبی باشد که یادداشت کنید چه چیزی برای شما بهتر است.

 

 

3. تحریک جنسی ضروری است

برای برخی افراد، ویاگرا ممکن است فوراً مؤثر نباشد. اطمینان از اینکه از نظر جنسی تحریک شده اید، شانس موفقیت شما را افزایش می دهد. وقتی شروع به کار کرد، ممکن است پیش بینی کنید که نعوظ شما دو تا سه ساعت طول بکشد.

 

 

دوزهای مصرفی ویاگرا

ویاگرا به دلیل پوشش آبی آن اغلب به عنوان "قرص آبی کوچک" شناخته می شود. این یک نسخه با نام تجاری از داروی ژنریک سیلدنافیل سیترات است که توسط شرکت Pfizer ساخته شده است. مقدار سیلدنافیل سیترات در یک قرص ویاگرا بر روی برچسب نشان داده شده است: 25 میلی گرم، 50 میلی گرم، یا 100 میلی گرم.

 

 

بسته به اینکه کسی هر روز از ویاگرا استفاده کند یا فقط در مواقع ضروری، پزشک ممکن است دوزهای مختلف ویاگرا را تجویز کند. هنگام تعیین میزان دوز ویاگرا، همیشه ترجیح داده می شود که با یک پزشک متخصص در مورد نیازهای فردی خود مشورت کنید زیرا از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

 

 

50 میلی گرم ویاگرا دوز معمول برای اختلال نعوظ است و باید در صورت نیاز تقریباً یک ساعت قبل از فعالیت جنسی مصرف شود. طبق توصیه های سازنده، کاربران باید فقط یک بار در روز ویاگرا مصرف کنند، فقط در صورت لزوم، مگر اینکه به طور خاص توسط پزشک دستور متفاوتی داده شود.

 

 

بر اساس سن بیمار و سابقه پزشکی، پزشک ممکن است دوز ویاگرا را تغییر دهد. به عنوان مثال، مردان بالای 65 سال یا افرادی که نارسایی کبدی و کلیوی دارند، معمولاً با دوز 25 میلی گرم در روز شروع می کنند.

 

 

بالاترین دوز و دفعات مصرف ویاگرا  یکبار در روز است. حداکثر دوز پیشنهادی 100 میلی گرم است. اثربخشی ویاگرا با مصرف بیشتر یا مقادیر بیشتر از آنچه توصیه شده است، بهبود نمی یابد. این ممکن است اثرات منفی بالقوه کشنده ای داشته باشد.

 

 

انتظارات هنگام استفاده از ویاگرا

استفاده از ویاگرا مانند مصرف هر دارویی خطر ایجاد عوارض جانبی دارد. شایع ترین عوارض جانبی ویاگرا به شرح زیر است:

 • حالت تهوع
 • سردرد
 • گرگرفتگی
 • گرفتگی بینی
 • تاری دید
 • درد عضلانی
 • سوء هاضمه
 • كمر درد
 • سرگیجه
 • کهیر

 

 

ویاگرا چه مدت موثر است؟

در عرض هشت ساعت پس از مصرف یک دوز ویاگرا، تا 24 ساعت تمام آن از بدن شما خارج خواهد شد. به گفته Aaron Emmel، Pharm.D، اکثر عوارض جانبی مکرر و خفیف در آن زمان از بین خواهند رفت، اما عوارض جانبی نادرتر و شدیدتر ممکن است بیشتر طول بکشد.

 

 

عوارض جانبی جدی ویاگرا

شدیدترین عوارض جانبی ویاگرا شامل واکنش های آلرژیک، نعوظ طولانی مدت، کاهش بینایی و شنوایی و کاهش خطرناک فشار خون است.

 

 

مصرف کننده ویاگرا در صورت داشتن مشکلات تنفسی، تورم صورت یا گلو یا کهیر باید فوراً به دنبال کمک پزشکی باشد زیرا این موارد نشانه واکنش آلرژیک هستند.

 

 

نعوظ طولانی مدت یکی از شناخته شده ترین عوارض جانبی ویاگرا است. به گفته دکتر اِمل، اگر بیش از حد طول بکشد، ممکن است به بدن آسیب برساند و برای همیشه آسیب ببیند. برخی از اختلالات زمینه ای مانند کم خونی داسی شکل، مولتیپل میلوما و لوسمی، افراد را در برابر این بیماری آسیب پذیرتر می کند.

 

 

اگر ویاگرا مصرف می کنید و نعوظی دارید که بیش از چهار ساعت طول می کشد (پریاپیسم) فوراً نزد پزشک بروید. اگر اغلب دچار نعوظ طولانی می شوید، فوراً به پزشک خود مراجعه کنید.

 

 

عوارض جانبی ویاگرا مثل از دست دادن بینایی:

طبق وب سایت رسمی ویاگرا، استفاده از دارو گاهی اوقات منجر به از دست دادن بینایی غیرمنتظره در یک یا هر دو چشم می شود. این می تواند نشانه ای از نوروپاتی ایسکمیک قدامی غیر شریانی بینایی، یک بیماری خطرناک چشمی (NAION) باشد. برای جلوگیری از آسیب احتمالی چشم یا از دست دادن بینایی، هر کسی که از ویاگرا استفاده می کند و متوجه تغییراتی در بینایی خود می شود باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند.

 

 

عوارض جانبی ویاگرا مثل حمله قلبی و سکته:

حملات قلبی و سکته مغزی کمترین عوارض جانبی ویاگرا هستند. خطر حمله قلبی یا سکته مغزی ناشی از مصرف ویاگرا در افرادی که بیماری های قلبی زمینه ای مانند ضربان قلب نامنظم دارند، بیشتر است. به بیمارانی که شرایط برون ده قلبی ضعیفی دارند یا کسانی که نارسایی قلبی دارند، ویاگرا تجویز نمی شود. علیرغم حداقل خطر حمله قلبی و سکته مغزی، بیمارانی که مشکلات قلبی زمینه ای دارند باید در بحث سابقه پزشکی خود با پزشک خود بسیار مراقب باشند.

 

 

عوارض جانبی ویاگرا

با ویاگرا، تداخلات دارویی خاصی وجود دارد. افرادی که از نیترات‌ها استفاده می‌کنند باید از مصرف ویاگرا پرهیز کنند، زیرا این دو ممکن است منجر به کاهش خطرناک فشار خون شوند. به گفته دکتر اِمل، افرادی که اشکال خاصی از بیماری قلبی، فشار خون پایین دارند یا از داروهای کاهش‌ دهنده فشار خون استفاده می‌ کنند، ممکن است دچار این مشکل شوند. مشکلات ناشی از این امر، مصرف ویاگرا همراه با داروهای زیر توصیه نمی شود:

 

 • نیتروگلیسیرین، ایزوسورباید و آمیل نیترات نمونه هایی از داروهای قلبی حاوی نیترات هستند. داروهایی مانند Revatio که فشار خون شریانی ریوی و فشار خون بالا را درمان می‌کنند
 • (سیلدنافیل)
 • تسکین درد قفسه سینه با گشادکننده عروق
 • داروهای HIV/AIDS مانند ساکویناویر و ریتوناویر
 • داروهای ضد قارچ مانند ایتراکونازول و کتوکونازول
 • داروهای خاص، از جمله اریترومایسین
 • داروهای اختلا نعوظ اضافی، مانند لویترا (واردنافیل) و سیالیس (تادالافیل)

 

 

علاوه بر این، ویاگرا و تداخلات غذا و دارو ممکن است رخ دهد. به عنوان مثال، گریپ فروت یک گزینه طبیعی برای درمان اختلال نعوظ است زیرا ممکن است سطح خون را افزایش دهد. با این حال، ترکیب آن با ویاگرا ممکن است عوارض جانبی نامطلوبی از جمله فشار خون پایین، گرگرفتگی، یا سردرد ایجاد کند.

 

 

کافئین می تواند تأثیر مشابهی داشته باشد. طبق یک تحقیق، نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز ممکن است خطر ابتلا به اختلال نعوظ را کاهش دهد. اگرچه به نظر نمی رسد قهوه و ویاگرا با هم تداخل داشته باشند، اما عوارض جانبی کوچکی ممکن است اتفاق بیفتد. اگر از ویاگرا استفاده می کنید، از پزشک خود بپرسید که آیا مواد غذایی یا مایعاتی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید.

 

 

تذکر نهایی درباره ویاگرا

بهترین روش برای جلوگیری از عوارض جانبی ویاگرا، پیروی از دستور پزشک است. علاوه بر این، نگهداری صحیح ویاگرا و اجتناب از مصرف داروهای تاریخ گذشته بسیار مهم است.

 

 

برای افزایش ماندگاری ویاگرا، آن را در دمای اتاق، عاری از رطوبت، گرما و نور خورشید نگهداری کنید.

 

 

ویاگرا چیست و چه کاربردهایی دارد؟

عوارض قرص ویاگرا چیست؟

 

 

دسترسی سریع به مطالب وبلاگ

مقالات مرتبط: (3)

لطفا نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
کد امنیتی
Whatsapp
به کمک نیاز دارید؟
حیدری
مشاوره