یافتن نقاط اروژنی برای کاهش درد هنگام دخول

یافتن نقاط اروژنی برای کاهش درد هنگام دخول

سه شنبه 11 بهمن 1401 0 نظر

زنانی که تا حدی به دلیل برانگیختگی کامل دچار واژینیسموس می‌شوند، می‌توانند با شناسایی مناطق اروژنی یا «نقاط حساس» که من دوست دارم آن‌ها را نام ببرم، لطف بزرگی برای خود انجام دهند. این به شما این درک را می‌ دهد که از چه نوع لمسی در کجا لذت می‌برید و با دانستن آن، می‌توانید به شریک زندگی خود بگویید که او برایتان انجام دهد.

 

 

 

اگر بخش اول "چکار کنیم که در هنگام نزدیکی درد نداشته باشیم" را مطالعه نکرده اید توصیه می کنم که حتما این بخش را بخوانید چون برای درک ادامه مطالب ضروری است.

 

من نمی توانم این موضوع را به اندازه کافی به بیمارانم تاکید کنم: شریک زندگی شما ذهن خوان نیست!

 

 

انتظار نداشته باشید که آنها به طور خودکار بدانند چه چیزی شما را روشن می کند. حتی اگر سال‌ها با هم باشید، اگر هرگز به آنها نگفته باشید، چیزهای زیادی در مورد شما خواهند داشت که نخواهند دانست.

 

 

هنگامی که درک خوبی از این نواحی در بدن خود پیدا کردید که لمس آنها بسیار خوب است، می توانید ارتباط برقرار کنید و از شریک زندگی خود بخواهید که در آنجا و به روشی که دوست دارید، شما را لمس کند.

 

 

من نمی خواهم شما سعی کنید این تجربه را با خودتان جنسی کنید، فقط آن را حسی انجام دهید. در حالت ایده آل، شما این کار را بدون لباس در یک اتاق گرم انجام خواهید داد، اما می توانید در حالی که یک لایه سبک از لباس پوشیده اید، آزمایش کنید.

 

 

واقعاً وقت خود را صرف کنید و به آرامی خطوطی را در امتداد تمام نقاط بدن خود که می توانید به آنها برسید بکشید. برای این تمرین باید حرکت کنید تا بتوانید به برخی از مناطق برسید. فقط روی مناطقی تمرکز کنید که به راحتی قابل دسترسی هستند.

 

 

از هر منطقه حساسی که پیدا می کنید لذت ببرید و بازی کنید. دایره ها و خطوطی بکشید و متوجه شوید که چگونه فشارهای مختلف لذت و کیفیت لمس را کاهش می دهد. چشمان خود را ببندید و عمیق نفس بکشید.

 

 

اگرچه همه ما منحصربه‌فرد هستیم، اما مناطق خاصی وجود دارد که برای بسیاری از زنان مناطق اروژن‌زا هستند، بنابراین در اینجا ایده‌هایی وجود دارد که می‌توانید از بالا به پایین شروع کنید:

 

 

گوش ها

لب

نوک سینه و سینه

گردن - جلو و عقب

پایین کمر

بازوی داخلی

کف دست

فرج(مهبل) - لب و کلیتوریس

ران داخلی

مچ پا

کف پا

 

 

پس از آن، ممکن است بخواهید کمی وقت بگذارید و برخی از مناطقی را که کشف کردید مناطق اروژن مورد علاقه شما هستند را یادداشت کنید. شاید حتی یکی دو مورد را کشف کرده باشید که شما را شگفت زده کرده است.

 

 

وقتی این کار را انجام دادم، متوجه شدم که اغلب اوقات حساس ترین نقاط من، نقاطی هستند که بیشتر از همه در آنها حس قلقلک دارم. حدس می‌زنم که منطقی است، اما در آن زمان برای من کاملاً چشم‌نواز بود - اینطور نیست که نمی‌خواهم آنجا لمس شوم، فقط به آرامی!

 

 

کشف جالب دیگر برای من این بود که فقط با آگاهی بیشتر از مناطق اِروژنی خود، آنها با گذشت زمان حساس تر شدند که منجر به افزایش لذت می شود.

 

 

سوالات تشخیصی:

حساس ترین نقاط و مناطقی که از آنها بیشترین لذت را برده اید کدامند؟

 

 

 

تمرین عضلات pc

برخی از مطالعات با استفاده از الکترومیوگرافی (EMG)، تکنیکی که فعالیت الکتریکی عضلات را در حین انقباض و در حالت استراحت اندازه‌گیری می‌کند، نشان می‌دهد که مبتلایان به واژینیسموس دارای عضلات کف لگن ای هستند که حتی در حالت استراحت تا حدی منقبض (فشرده) می‌شوند.

 

 

علاوه بر این، این ماهیچه‌ها در مبتلایان به واژینیسموس راحت‌تر منقبض می‌شوند، به نحوی که دیگران ممکن است به‌طور ناخودآگاه اخم کرده یا فک خود را در هنگام استرس منقبض کنند.

 

 

این یافته‌ها کمی با نظریه‌هایی که بر چرخه پاسخ اضطراب تأکید می‌کنند متفاوت است، در حالی که یافته‌های EMG نشان می‌دهد که علت یک جبران بیش از حد عضلانی ساده است. اکنون کسانی از شما که در گذشته توانسته‌اید با کسی رابطه جنسی داشته باشید و اکنون نمی‌توانید یا به راحتی می‌توانید تامپون یا انگشتان خود را وارد کنید اما آلت تناسلی را ننمی توانید، می‌دانید که دلیل منطقی آن چیست.

 

 

با این حال، به دست آوردن کنترل بر انقباض و آرامش عضلانی کلیدی است.

 

 

تمرین زیر برای تمرین عضلات کف لگن، که اغلب تمرینات کگل یا PC نامیده می شود، برای زنانی که نیاز به دست آوردن یا بازیابی کنترل مثانه دارند، به عنوان مثال پس از زایمان، توصیه می شود.

 

این تمرینات همچنین در سراسر جهان توسط زنانی انجام می شود که می خواهند پاسخ ارگاسمی خود را افزایش دهند و در حین مقاربت، آلت تناسلی شریک خود را محکم تر بگیرند که باعث افزایش احساس لذت در هر دو طرف می شود.

 

 

البته برای خانم‌هایی که واژینیسموس را تجربه می‌کنند، تمرکز و جنبه مهم ورزش، کنترل این ماهیچه‌های واژن و همچنین یادگیری چگونگی آرام کردن آگاهانه و رهایی از هرگونه تنش است. این تمرینات بخشی از سفر یادگیری کنترل آگاهانه است تا در نهایت بتوانید آنها را در طول رابطه جنسی یا دخول آرام کنید.

 

 

1. برای آماده شدن برای تمرین زیر، ابتدا عضله کف لگن خود را با توقف جریان ادرار در حین ادرار کردن مشخص کنید.

 

 

2. هنگامی که می دانید کدام عضله را باید منقبض کنید، می توانید تمرین عضلات کف لگن خود را در هر مکانی انجام دهید. اگر نه تنها عضله کف لگن خود را ورزش می دهید، بلکه بیشتر از عضلات کف لگن / واژن را نیز ورزش می دهید. نکته اصلی این است که شما یاد خواهید گرفت که عضلات ناحیه واژن خود را شُل کنید.

 

 

3. برای شروع، در حالت نشسته، دراز کشیده یا ایستاده، یک نفس عمیق بکشید و سپس این عضله را منقبض کنید و تا سه شماره نگه دارید.

 

 

3. نفس بکشید و عضله را شل کنید (به همان روشی که در تمرین آرام سازی تدریجی عضله یاد گرفتید).

 

 

4. هر روز در تکرار 15 ترکیب فشار سریع و رهاسازی با تمرکز بر رهاسازی و شل شدن عضله تکرار کنید.

 

 

5. دو بار در روز تمرین کنید. می‌توانید تعداد سِت‌های فشرده و رها را افزایش دهید، اما هدف اصلی شما این است که دوباره کنترل روی عضله را به دست آورید. برای یک ست الگوی نگه‌داشتن و رها کردن سریع را ادامه دهید و برای جلسه دوم فشار دهید و برای تعداد طولانی‌تری نگه دارید. پنج ثانیه و سپس با بازدم بدن خود را کاملا رها کرده و ریلکس کنید.

 

 

6. ادامه این تمرینات در یک زمان ثابت ساده ترین راه برای به یاد آوردن انجام آنها است. هنگام مسواک زدن یا قبل از خواب یا حتی هنگام رانندگی به محل کار. بهترین چیز در مورد تمرینات کف لگن این است که می توانید آنها را در هر زمان و هر مکان انجام دهید.

 

 

دیلاتور درمانی

همه نمی خواهند یا حتی نیازی به انجام این مرحله ندارند، با این حال استفاده از گشادکننده های واژن یک رویکرد عملی ارائه می دهد و اغلب بخشی از برنامه های درمانی جامع است.

 

 

اگر تصمیم به خرید دیلاتور دارید، مطمئن شوید که دیلاتور درجه پزشکی را از یک منبع معتبر خریداری می کنید.

 

باز هم، این چیزی است که من توصیه می کنم با متخصص خود در میان بگذارید. او می‌تواند نظر حرفه‌ای در مورد اینکه آیا درمان گشادکننده برای شما مفید است یا خیر و همچنین شما را به یک سازنده مورد اعتماد راهنمایی کند.

 

 

گشادکننده واژن دستگاه‌های درمانی هستند که در اندازه‌های مختلف (اغلب به صورت مجموعه فروخته می‌شوند) برای قرار دادن در واژن، به کاربر این امکان را می‌دهند تا کنترل و فعال کردن کف لگنی آرام را در حین دخول انجام دهد و از اندازه‌های باریک تر به اندازه‌های پهن تر افزایش یابد.

 

 

نحوه استفاده و گنجاندن آنها در روند بهبودی: هر بار که تمرینات دیلاتور را انجام می دهید حداقل 30 دقیقه زمان بگذارید زیرا این کار نه تنها به مدت 15 دقیقه نگه داشتن گشادکننده در داخل واژن، بلکه مدتی قبل از ورود به داخل واژن نیز فرصت لازم است. حالت ذهنی آرام و بدن خود را آرام کنید.

 

 

1. مانند بسیاری از این تجربیات، اطمینان از داشتن زمان و حریم خصوصی از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

2. به پشت دراز بکشید.

 

3. با استفاده از مهارت‌هایی که از تمرین‌های آرام‌سازی عضلانی قبلی آموخته‌اید، بدن خود را بررسی کرده و در مناطقی که عضلات شما منقبض هستند نفس عمیق بکشید. ممکن است استفاده از روش آرام سازی پیشرونده عضلانی را در ابتدا به هم فشار دهید و سپس تنش را در هر ناحیه از عضلات آزاد کنید. به خصوص روی ناحیه لگن تمرکز کنید، عضلات باسن، ران ها و شکم خود را شل کنید.

 

 

4. با برداشتن کوچکترین گشادکننده، مقداری روان کننده (این را می توان روان کننده خریداری کرد یا می توانید از بزاق خود استفاده کنید) به نوک گشادکننده و ورودی واژن بمالید.

 

 

5. دیلاتور را در مقابل ورودی واژن قرار دهید.

 

 

6. در حالی که تنفس عمیق دارید، گشادکننده را تا جایی که راحت است به داخل بلغزانید. این ممکن است فقط چند سانتی متر باشد یا ممکن است نصف یا حتی کامل باشد.

 

 

7. در صورت احساس درد یا ناراحتی مکث کنید و آن را بیشتر از این فشار ندهید.

 

 

8. علاوه بر تمرکز بر آرامش فیزیکی عضلات و حفظ آرامش از طریق تنفس دیافراگمی، می توانید با استفاده از تخیل خود راحتی را افزایش دهید. دیواره های واژن خود را کشدار، شل و آرام تصور کنید. به خود یادآوری کنید که کنترل را در دست دارید و به واژن خود اجازه می دهید تا گشاد کننده درون خود جای دهد.

 

 

9. با هر بازدم، عضلات خود را شل کنید و بیشتر رها کنید و با سرعت و راحتی خود، گشادکننده را بیشتر وارد کنید، اگر قبلاً نبوده، تا زمانی که به طور کامل وارد شود.

 

 

10. بدن خود را آرام نگه دارید و نفس عمیق بکشید.

 

 

11. در حالی که ریلکس می کنید، گشادکننده را هر بار 15 دقیقه داخل خود بگذارید.

 

 

12. پس از گذشت 15 دقیقه، دیلاتور را به آرامی بردارید و طبق دستور سازنده آن را بشویید.

 

 

13. ممکن است پس از برداشتن گشادکننده برای تأمل در تجربه خود، از صرف زمان اضافی بهره مند شوید. برخی از زنان ممکن است بخواهند برای ثبت تجربیات و پیشرفت خود یک دفتر خاطرات داشته باشند. همچنین می توانید در مورد آن با یک فرد مورد علاقه یا درمانگر مورد اعتماد صحبت کنید.

 

 

اگر قصد خرید و استفاده از دیلاتورها را دارید، منطقی است که بیشترین بهره را از آنها ببرید. این به این معنی است که متعهد به تمرین روزانه نگه داشتن یکی در داخل واژن به مدت 15 دقیقه است.

 

 

به مرور زمان شما از طریق اندازه ها به گشاد کننده های پهن تر پیشرفت خواهید کرد زیرا کنترل کاملی بر شل کردن عضلات کف لگن خود دارید و با هر اندازه احساس راحتی می کنید.

 

 

هنگامی که به مرحله جاگذاری راحت و نگه داشتن اندازه ای که انتخاب می کنید، رسیدید، ممکن است برای مقاربت آماده باشید. قبل از شروع مجدد آمیزش جنسی، حتما تمرینات تمرکز حواس را با همسرتان تمرین کنید.

 

 

تغییرات

شما همچنین می توانید از نگه داشتن گشادکننده در داخل واژن خود از جمله حرکاتی مانند چرخش، قرار دادن و خارج کردن، از سمتی به سمت دیگر و افزایش فاصله ای که آن را وارد کرده اید، پیشرفت کنید. با این حال، با انجام روال اصلی که به سادگی آن را وارد کرده و در حالتی آرام بمانید، شروع کنید.

 

 

خودارضایی

خودارضایی یک ابزار درمانی و یادگیری عالی برای بسیاری از زنان و همچنین راهی مفید برای رهایی از تنش جنسی و دسترسی به آرامش و لذت فیزیکی است. در مورد درمان واژینیسموس، می تواند یک عامل بسیار مفید در غلبه بر علل عاطفی و روانی در پشت این بیماری باشد.

 

 

تذکر: توجه داشته باشید چون در خودارضایی انسان اوج لذت جنسی را تجربه نمی کند و به دنبال آن برخی از هورمون های آرامش بخش به طور ناقص در بدن آزاد می شوند و باعث تنش های عصبی و ... می شود - بنابراین از خودارضایی فقط برای یافتن نقاط حساس بدنتان استفاده کنید که بعدا همسرتان آن کارها را برایتان انجام دهد.

 

 

لذت بردن از خود، تجربه جنسی را 100% در دستان شما قرار می دهد و بنابراین کنترل کامل را در اختیار دارید. برای هر کسی که در مورد رابطه جنسی و تعامل با شریک جنسی مضطرب است، این زمان تنهایی با جنبه جنسی شما بسیار مفید است تا بتوانید بدون ترس از فشار یا قضاوت خارجی کاوش و کشف کنید.

 

 

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از مالیدن خود به بالش، نوازش کلیتوریس و لب‌های واژن (لابیا) با انگشتانتان و ... لذت ببرید.

 

هیچ راه درستی برای خودارضایی وجود ندارد و هر فردی ترجیحات شخصی خود را دارد که آنها را کشف می کند، همانطور که هر یک از ما ترجیحاتی در مورد عشق ورزیدن، مکان و نحوه لمس شدن و غیره داریم.

 

همانطور که داشتن یک زندگی جنسی فعال انتخاب شماست، انتخاب خودارضایی یا عدم انتخاب شما نیز همینطور است. این به شما بستگی دارد.

 

بسیاری از زنان با این پیام بزرگ می شوند که دست زدن به خود "آن پایین" به نوعی اشتباه یا کثیف است و آنها این پیام ها را در تمام زندگی با خود حمل می کنند. برخی از زنان این پیام‌ها را به‌گونه‌ای آموخته‌اند که تا حد زیادی در ناخودآگاه باقی می‌مانند، با این که فرد فقط متوجه می‌شود که به نوعی «درست نیست».

 

برخی از زنان از خودارضایی خجالت می کشند. اگر خجالت می‌کشید، ممکن است بخواهید با افکار یا باورهای منفی که در دوران کودکی‌تان به شما منتقل شده‌اند، مقابله کنید و آن‌ها را رها کنید، بنابراین به خودتان این امکان را می‌دهید که آزادانه لذت‌های خودارضایی را کشف کنید.

 

 

سوالات تشخیصی:

چگونه تجربه لذت بردن از خود را پیدا می کنید؟ اگر اولین بار بود که الان چطور بود؟

 

چه چیزی برای شما آسان است؟

 

از چه چیزی در آن لذت می برید؟

 

آیا چیزی وجود دارد که به نظر چالش برانگیز باشد - از نظر فیزیکی یا احساسی؟

 

چه چیزی در مورد خود یاد گرفته اید؟

 

دفعه بعد ممکن است منتظر چه چیزی باشید؟

 

دفعه بعد چه چیزی می تواند لذت بخش باشد؟

 

 

 

 

 

دسترسی سریع به مطالب وبلاگ

 

 

کانال زناشویی موفق(کلیک کنید)

کانال روبیکا ما(کلیک کنید)

 

لطفا نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
کد امنیتی
Whatsapp
به کمک نیاز دارید؟
حیدری
مشاوره